Melis Hanımın Doğum Öyküsü

Normal doğum hikayelerini okudukça özendim bende paylaşayım dedim Masal'ımın dünyaya gelişini. Hamileleğimde süpriz olmuştu, doğumuda öyle oldu benim cimcimemin :)

Doktorum herşey normal görünüyor sıkıntı yok dedikten sonra normal doğuma hazırladım kendimi ama ailem doktorum ve kendimde dahil kimse inanmıyordu normal doğum yapacağıma.

Artık doğum günlerimi beklerken doktorum bile bana "şaşırttın beni sezeryana gün almaya gelmeni bekliyordum "dedi iyi mi kötü mü bilmiyordum ama acayip korkuyordum, hep kötü şeyler duyuyordum etraftan.

pozitif gercek dogum hikayesi

9. ayımı doldurduktan sonra 2 günde bir doktora gidiyorduk. NST bağlan, muayene ol sıkılmıştım artık... 9 gün annemlerle kaldım, bu gece gelecek, yarın gece gelecek derken sıkıldım artık ben eve gidiyorum doğurmayacam galiba diyerek kendi evime gittim.

İşte o gece 2 Eylül gecesi saat 03:02 bir ağrıyla uyandım zaten ondan sonrası çorap söküğü gibi geldi :)

10 dakika sonra hastanedeydik, hemen doğumhaneye aldılar NST, muayene derken hemşire acı esin çok düşük seni sezeryana alalım dedi. Hayırrrrr diye bağırmışım ben normal doğum yapacam diye (biraz inatçıyımdır)

Evet sancılıydı ve bende nefes darlığı vardı en son anlarda ıkınamadığım için ebem karnımın üstüne çıkarak ittirdi kızımı sabah 06:55 aldım Masal'ımı kucağıma... Nasıl güzeldi, nasıl mis kokulu herşey geçti o anda evet zordu ama tarifi imkansız bir sonuçtu ve şimdi ikinci gebelikte kesinlikle normal doğuma daha hazırlıklıyım ben. Çünkü rahatlığını çok yaşadım 3 günden sonra ayağa kalktım, kızıma kendim baktım.

Allahım yokluklarını yaşatmasın küçük bir not ekliyeyim doktorunuzu iyi seçin size hitap etmeyen bir doktorla asla güzel bir doğum geçiremezsiniz...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>