Serpil Hanım Doğum Hikayesi

Merhaba bu anı sabırsızlıkla bekliyordum. Hep başkalarının doğum hikayelerini okuyup ben ne zaman yazacağım diye sabırsızlanıyordum. İşte o gün bugün binlerce kez şükür :)

Biz eşimle görevimizden dolayı doğudaydık ama ben doğumumu memlketim de yapmak istediğim için 36. haftada memlekete geldim. Her şey yolundaydı normal doğum olmaması için sebep yok diyordu doktorum hep, fakat son iki hafta kala bebeğimin boynuna kordon dolandığını öğrendim, hem de iki turdu :

Çok korktum, çok telaşlandım ama doktorum yine sakındı merak etme herkeste olan bir şey dedi ve iki gün de bir NST ye girerek kontrol altında oldum çünkü için rahatlamıyordu.

yeni dogan bebek hikaye

Eşimde, bende uzun boyluyuz bebeğim bize gelmiş olsa ki iki hafta önde gidiyordu ultrasona göre. Neyseki son hafta gelmişti ama hala bende ne sancı, ne bir belirti sanki hiç gelmeyecek.

Doktorum son güne kadar bekleriz olmazsa suni sancı veririz dedi ama ben yine bir gün öncesinde NST ye gittim bebegimin kalp atışlarını duyup rahatlamak istiyordum. Doktorum bir de ultrasona bakalım dedi ve bebeğimin 4200 kiloya ulaştığını bu şekilde normal dogum zor olur dedi. Ertesi güne sezeryana gün verdi.

Hemen eşimi aradım ve gelmesini söyledim, sabaha doğuma girecektim çünkü. Eşim görevinden dolayı doğudaydı meğer eşim bana süpriz yapmış ve o gün çoktan yola çıkmıştı akşam kapı çaldı ve bir baktım eşim. Sanırım heyecenadan bir saat sonra sancım tuttu :)

Hemen doktora koştuk gece 12. acil sezeryana aldılar ve gözümü açtım ameliyattan çıkıyordum, bebeğim nasıl dedim çok iyi dedi; çok tatlı dedi herkes.

Şimdi bir.buçuk aylık oldu bebişimiz. Rabbim isteyen, dileyen herkese nasip etsin İnşallah.

Bebeğimin ismi Yiğit Alp hikayemizi okuyanlar oğlum için bir ayetel kursi okursa sevinirim. Allah evlatlarımızın hepsini esirgesin inşallah...

Bu arada bebeğim 3970 doğdu  :)


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>