Buda Benim Doğum Hikayem

Takipcimizin yollamış olduğu sezaryen ile gerçekleşen ve doğumdan korkmamak gerektiğini anlatan güzel bir doğum hikayesi. Adım adım doğumhanede ve sonrasında yaşananlar.

14 Eylül'de kontrole gitmiştim. daha öncesinde de sancılarım başlamıştı. korktum baya sancılardan. Normal doğum istemedim, sezeryan olsun dedim doktorum hemen ameliyathaneyi hazırlattı ve eve göndermedi beni.

Kaynanamla gitmiştim doktora. Hiç bir şey de almamıştım yanıma doğum çantası vs. Neyse odama çıktım soyundum, önlük giydirdiler bana. Ojelerimi de sildiler. Lavman yapıldı, sonda takıldı çok çirkin bir şey sevmedim sondayı. Eşim ve annem de yolda geliyolarlardı. Çok isterdim onların da beni girereken görmelerini ama ne yazık ki 15 dk ile kaçırmışlar.

en guzel dogum hikayesi

İçerisi soğuktu. Üzerime bir şey sürüyolardı sıvı bir şey o da soğuktu. Anestezi uzmanı ile konusuyordum ben de ilk defa ameliyat olacaktım çünkü korkuyordum. Diyorum dikişler acıyak mı çıkar çıkmaz. o da dikişler acımaz ameliyat yerin acır diyordu espri yapıyordu devamlı bana.

İğne yapıodu bana anestezi uzmanı tam boğazımda bir şeyler oluyor dicektim gitmişim valla. Saat16:00'da girdim 16:30'da çıkmışım. İlk bebek çıkmış eşim annemler görmüşler camdan izlemişler ölçüp biçmişler bebeğimi ardından ben çıkmışım.

Kendime zor geldim geldiğimde herkes başımdaydı. Bebeğim ağlıyordu. Ben çok saçmalamışım uyurken. Eşime seslenip devamlı iğne yapın diyormuşum.

Annem, kaynanam hemşire ve eşim de doktor olmuş beni öyle işletip gülmüşler baya. Hastanem çok iyiydi hemşireler vs bakımı çok memnun kaldım orda. İyi ki orda yapmışım. Çok yardımcı oldu herkes. 2 gün hastanede kaldım 3. gün bebisimle çıktık. Ama bebeğim çok harika ilk gördüğümde nasıl içime sığmış diye şaşırdım.

Bir canlı yani içimizde ki birey. Hamile arkadaşlar çok önemsesin karnınızdaki bir insan yavrusu. Çok tatlı bebişim var şimdi bütün günüm onunla geçiyor, gülüyor bana devamlı :) ama banyo yaptıramıyorum korkuyorum tutamıyorum hep birilerine yaptırıyorum cesaretli olmam lazım. Neyse Allah'im olmayanlara da nasip eder inşallah.

Doğumdan korkmayın diyecem ama herkeste bir korku, endişe, heyecan vardır. Sadece şunu diyebilirim doğum sonrası hiç bir stres kalmıyor,  rahatlıyorsunuz öyle yada böyle bitiyor herşey.

Ben de doğum hikayeleri okurdum devamlı bana daha çok stres yapardı bazıları, içinizdeki yavruyu sıkmayın arkadaşlar. Kolay doğumlar nasip etsin Allah size inşallah.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>