Buda Bizim Hikayemiz

Merhaba arkadaşlar. Hiç gelmeyecek bu günler derken minik kızım artık kollarımda. Kızımın dünyaya geliş hikayesini sizinlede paylaşmak istedim, umarım beğenirsiniz :)

Kızım çok sabırsız çıktı 32.haftasından beri erken doğum tehlikem vardı. İlaç, serum tedavisi derken 36. haftasının sonunda dayanamadı geldi.

06.09.gece 04.00 kadar oturdum biraz sancılarım vardı. Kendimce heralde bugün temizlik yaptım çok yoruldum ondandır dedim, yatıp dinlenince geçer dedim ve yattım ama sancılar geçmedi.

Sabah 9'a kadar öylece kıvrandım sonra kalkayım dedim eşimi aradım sancılarım başladı eve gel dedim. Aradan 10 dakika geçti birden hiç sancı kalmadı. Gecede hiç uyumamıştım tekrar aradım eşimi gelme sancılarım geçti uyuyacam dedim ve yatıp uyudum.

yeni dogmus kucuk bebek

Saat öğlen 13.00 sıralarında uyandım tekrar sancıyla eşimi aradım yine bu kez gerçek sancı hemen gel diye o aradan bir duş aldım eşim geldi benim sancılar artık 2 dakikada bir çok şiddetli geliyor sancıdan ağlıyorum o derece Allahtan hastane çok yakında 3 dakikada hastanedeydik hemen doğum odasına aldılar.

Muayane etti ebe, 5 cm açılma var tekrar duş aldırdılar bana NST'ye bağlayıp çatala aldılar  sancılara artık dayanamayordum eşime dedim ne olur dayanamıyorum sezeryan yapsınlar doktor geldi en fazla 15 dakika kaldı doğuma bebeğin saçları gözüküyor sezeryan yapamayız çok tehlikeli dedi ve 4. ıkınmada kızım geldi :)

Anlatılmaz bir duygu bu Rabbim isteyen herkesi kısa sürede bebek sahibi olmayı nasip etsin inşallah doğum yapacaklarada Rabbim kolay doğumlar nasip etsin...

Kızım biraz erken doğmasına rağmen kilosu 3470 gr boyu 52 cm doktorlar saçlarına hayran kaldı sanki peruk takipda gelmişti minik yağmurum simsiyah saçlar...

Bizim hikayemizde bu arkadaşlar :)


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>