Ömer Eymenin Normal Doğumu

15 temmuz gece saat 5 gibi darbe gecesi şiddetli uçak sesiyle yataktan fırladım, eşim o an ayaktaydı. Ne oluyor dedim başımıza bombalarmı atılıyor diye ağlamaya başladım o an çok korkmuştum. Lavaboya gittim gittiğimde baktım ki hafif kanamam geliyor ağlamaya başladım.

Hemen eşime söyledim; doğum nasıl başlar, belirtileri nelerdir hepsini biliyordum ve anladımki nişanım geldi o an öyle korktum ki çünkü normal doğumdan çok korkuyordum. Sabah olduğunda hemen doktorumu aradım oda benim düşündüğümü söyledi nişanın gelmiş sancıları bekliyecez dedi, bizim için önemli olan bebeğin hareketleri dedi 10 hareket kuralı o an çok heycanlandım.

omer eymen dogum

O gün sancım hiç gelmedi, bebeğimin hareketleri gayet iyiydi 16 temmuz cumartesi günüde sancısız geçti. 17 temmuz pazar gece saat 1'de adet kasılmaları gibi hafif kasılmalarım başladı. O gün kendi annemde kalmıştım, kasılmalarım biraz düzene girdiğinde eşimi yanımdan kaldırdım ve annemi çağırdım. Annemle beraber kasılmalarımı karşılamaya başlamıştık :) gayet güzel gidiyordu her kasılma geldiğinde kalkıp yürüyüş yapıyordum annemde belime masaj yapıyordu

Artık gece 3 buçukta kasılmalarım 3dk ya düşmüştü sürekli lavaboya gidiyordum bebek indikçe lavabo ihtiyacım geliyordu. En son lavaboya gittiğimde şiddetli kanaman geldi ve apar topar hastaneye gittik Ben gayet sakinim normal doğumdan aşırı korkan bende korku morku kalmamıştı.

Tatlı yüzlü bir ebem vardı beni ilk kontrol ettiğinde 4 cm açılmam olduğunu suni sancıya gerek olmadığını söylemişti. Saatler ilerledikçe açılmalarımda hızlı ilerliyordu. Doğum kasılmalarımı kız kardeşim, annem, kayınvalidem, görümcem hep beraber karşılıyorduk. Kasılmalar geldikçe yere çömeliyordum, yürüyordum o kadar rahat geçiyorduki hiçte korktuğum gibi değildi.

Artık doğum başlamıştı saat sabah 10:30 da tosunmu tosuncuk 54 cm 4.490 gram Ömer Eymen'imi kucağıma almıştım

Herkes beni kahraman ilan etmişti.  kilolu ve iri bir bebek hem de normal doğum yapmıştım :)

Doğum bekleyen herkese sesleniyorum kesinlikle normal doğumdan yana olun (aksi bir durum yoksa) mucizeye şahit olun derim. Ben normal doğum yaptıysam herkes yapar...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>