Aliye Hanımın Doğum Öyküsü

Aliye Hanımın rüyasında gördükten sonra başına gelen olaylar ve kızını normal doğum ile dünyaya getirişini anlattığı oldukça pozitif doğum öyküsü.

Merhaba kızlar bende doğum hikayemi anlatayım sizlere :) Benim dogumum normal şekilde oldu  ve iyi ki öyle olmuş diyorum hergün.

Doğumdan 3 ay önce doktorumu rüyamda görmüştüm bana Şubat'ın 3'de gel doğumunu yapayım dedi. Zaman geldi çattı Şubat'ın 2'sinde 40. haftama girdim ve sabah kontrola gittim. Eşim de orda çalıştığı için gece nöbetinden çıkıp beni orda beklemişti, garibim uykusuz.

Belki suni sancı verirler diye ben valizimle gittim, doktor bana demez mi 1 hafta daha bekleyelim diye... Peki dedik geri eve geldik. Tabi ben artık bir an önce doğum olsun istiyordum artık, dayanacak gücüm kalmamıştı.

yenidogan bebek

Saat öğlen 3 gibi belime ağrı girdi ve yavaş yavaş sancım başladı. Ben eşime birşey demedim, yine süpürge açtım, balkon yıkadım ve yemek pişirdim...

Saat 7'de sancılar çoğaldı ve ben sıcak bir duş aldım ve eşime hazırlan dedim. Hastanede bana hemen baktılar, 2 cm dedi başladı dedi. Bu arada saat 22.00. Sancıları çektim, çektim ve son 3 saat zordu. Birden baktım ki doktorum geldi o kadar sevindim ki sen benimi bekledin diyor bana :)

Doktorum hemen beni muyane etti, kalk kalk dedi elimden tuttu, beni doğumhaneye götürdü ve ebelere fırça attı neye bekletiyordunuz diye. Doğumhanede bana doktorum Aliye dedi rahat ol ve sancın gelince ıkın dedi. Bende tamam dedim ilk sancı geldi, ikinci de korktum yarı da kaldı, üçüncüde kızım dünyaya geldi.

Saat 8.15'de ve ben doğum esnasında hiç bağırmadım bile, sonra doktorum dikişimi yaparken ben rüyamı anlattım o da güldü, birde lotoya yat dedi ve kızım Şubatın 3'nde geldi.

Ben hamilelere, bebiş bekleyen anne adaylarına şunu demek istiyorum normal doğum siz hazırlanırsanız yani yürüş ile vb. emin olun sonrası sezaryandan çok daha kolay; korkmayın teşekkürler herkese...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>