Dakika Dakika Doğum Hikayem

Canlarım bende gece saat 11.19'da bebeğimi kucağıma aldım. Çok kısada olsa sizlerleler paylaşmak istedim. Çünkü ufaklık çok yaramaz hiç durmuyor. Umarım birkaç satır yazmama müsade edebilir :)

Geçen Çarşamba güzel bir gündü. Taki saat gece yarısını geçene kadar. Saat 02.00'de bende tuhaf bir ağrı başladı...

Önce umursamadım, ama ağrı 15 dakikada bir gelmeye devam edince kalkıp salona geçtim. Dakika tuttum, saat 5'e kadar baktım ve gördüm ki bu sancı doğum sancısıydı. Çünkü hiç birşeyle geçmiyor aksine dakikalar azalıyor ama ağrı artıyordu.

yeni dogmus bebek

Hemen eşime haber verdim ve derken sabah oldu, öğle oldu, ikindi derken saat 20.00 olmuştu ve saat 20.30'da benim sancım 4 dakikaya düşmüştü. Hemen hastaneye gittik. Beni acil olarak CDG'ye bağladılar. Rahim kasılmaları ve bebeğin kalp atışları için. Ardından hemşire geldi ve mucizeye bakın ki kadın Türk'müş :)

Bakalım açılma ne kadar dedi, yatmamı istedi. Ben bir baktım kanamam gelmiş, çok korktum ebe demez mi 6 cm açılmış bugün saat 00.00'den evvel annesin :)

Ben korkudan kadına tuvalet ihtiyacım olduğunu söyledim. Beni hemen bu işlemlerden sonra ultrasyona aldılar bebek kanala inmiş ve bu birkaç saniye içinde  9 cm'ye ulaşmış açılmam. ve sonrası malum...

Beni doğum odasına aldılar. Kizlar bir elimde eşim, diğerinde arkadaşım. Sizlere sancıları anlatmam mümkün değil, fakat şunu söyleyebilirim sonrası mükemmel ve Allahım herkese benim kadar kolay bir doğum nasip etsin. Çünkü benim çatım çok iyi yani genişmiş. Bebeğim 2. ıkınmada kendini fırlattı. Hiç dikişim yok. Doktorlar ve hemşireler biz böyle doğum şimdiye kadar görmedik rüya gibi doğum yaptın dediler :)

Doğum yapacak annelere önerim size doktor ne diyorsa onu yapın ıkın demeden ikınmayın. Biliyorum bu çok zor oluyor. Ama inanın o verilen talimatlara uyarsanız hem rahat, hemde çok acı çekmeden doğurursunuz.

Allahım hepinize hayırlı doğumlar nasip etsin. olmayan annelerede rabbim tez zamanda bu mutluluğu yaşatsın. Dualarım artık sizlerle :)


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>