Ayşe Hanımın Doğum Hikayesi

Günler geçiyor bir türlü beklenen gün gelmiyordu. Normal doğumu bekliyorduk. 39. Haftadaydık ve haftalardır yapılan NST'lere ragmen hiç sancı çıkmıyordu.

Doktorum 3 haftadır bebeğimin aynı kiloda olduğunu eğer gelişmiyorsa plesantadan beslenemeyeceğini, idrara protein karışmış olabileceğini söyledi. Acil idrar tahlili yaptırdık çok şükür bir şey çıkmadı ama tansiyonumu sürekli kontrol altında tutmamı söyledi. Yükselmesi çok tehlikeliymiş.

Bu kadar strese dayanamayabilirim sezeryan ile alalım dedim. Cuma günüydü. Doktorum Pazartesiye kadar bekleyelim Pazartesi gününden sonra konuşalım dedi. Hastaneden ağlayarak çıktım ve tüm gün ağladım.Bu zamana kadar sorunsuz gelmiştik ya son 2 günde bebeğime bir şey olursa? Sürekli tansiyon kontrolünde 1 gün geçti.

O kadar güzel ve deliksiz bir uykudan sonra 10 Mayıs Pazar sabahı saat 6'da uyandım nişanım gelmiş. Hiçbir ağrı hissetmiyorum. Hemen eşimi uyandırdım. 7'de evden çıktık. 8'de hastanedeydik. Hemen NST'ye koydular yine sancı çıkmadı. Doktor nişandan sonra doğumun bir kaç gün sonra gerçekleşebileceğini söyledi. Muayene etti 3 cm açılma var hemen yatışı yapıyoruz. Biz yatışı yapana kadar 4 cm açılma oldu.

Açılmalar kendiliğinden oldu. Ebe sürekli muayene ediyor ve açılmaların hızına şaşırıyordu. Suyumun gelip gelmediğini sordu. Suyum gelmemişti onu patlattı ve o anda yüzü düştü. Bebek kakasını yapmıştı. 6 cm açılma vardı ve kaka yüzünden acil sezeryana almamız gerekebilir dedi. Doktor da geldi açılmalar çok hızlı ilerlediği için NST cihazına bağlı olarak bebeğin kalp atışlarını kontrol altında tutalım dedi. Birden düşerse ya da yükselirse acil sezeryana alacaklardı. Bu arada hafiften bir ağrı hissetmeye başlamıştım. Gözlerim cihazda yaşlar süzülerek bekliyordum.

Ebe sürekli geldi gitti ve nihayet 9 cm açılma olmuştu hemen doğumhaneye aldılar. Sadece hafif ağrı hissediyorum. 45 dakika sonra toplam 6 saatte normal doğum ile yavruma kavuşmuştum.

Bebeğimi ilk gördüğüm an her şeye değerdi. Normal doğumu da bebeğimi ilk ben görebilmek için çok istemiştim. Rabbim çok şükür gönlüme göre verdi ve 10 Mayıs'ta Anneler Günü'nde kızıma kavuştum. Allahım tüm annelere sağlıkla ve kolayca yavrularına kavuşmayı nasip etsin.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>