Dudu Hanımın Doğum Öyküsü

Takipçilerimizden Dudu Hanımın bizimle paylaştığı normal doğum yapmak umuduyla gittiği hastanede sezeryanla yöntemiyle yapmış olduğu doğum hikayesi.

Sizinle normal doğum ümidiyle başlayıp spinal sezeryanla biten doğum öykümü paylaşmak isterim...

Yaz tatilimiz sebebiyle eşimin ailesinin yanındayız. İlçede özel hastane olmadığı için il merkezinde kontrollerimizi sürdürüyorduk. 37. Hafta sebebiyle Cuma günü yine il merkezindeki evlerine geldik ve kontrolümüzde herşeyin normal olması ve hiçbir doğum belirtisi olmaması sebebiyle köye dönmeye karar verdik.

Bir sonraki Cuma'ya kadar vakit geçirecektik. Neyse ki Cumartesiyi Pazara bağlayan gece idrar sızıntısı olduğunu düşünerek sabaha kadar tuvalate gittim geldim.

dudu hanim ve kizi

Sabah kahvaltıya kalkmıştik ki birden pembe su boşaldı. O zaman anladık ki suyum geliyomuş. Eşimle kahvaltımızı yaptık emin olmak için ilçeye gittik ve acilde ebeye danıştık. Doğumun başladığını ve risk alarak yola çıkabileceğimizi söyledi. Ben arka koltuğa uzandım ve il merkezindeki takip edildiğim hastaneye öğlen 12 buçuk gibi ulaştık. Doktorum çağrıldı. NST'ye bağlandım. Açılmam vardı 3 cm ve sancılarım başlamıştı.

Akşam 7 buçuğa kadar sancı çektim. 7 buçukta açılmam 10 cm ulaştı. Normal doğuma alındım. Normal doğum için çabalarken bebeğim kordonu kısa olduğu için her çıkmaya çalıştığında kalp atışı düştü. Doktorum acil sezeryan ekibini topladı ve bir iki dakika içinde sezeryane alındım.

Saat 7.45 te kızım dünyaya geldi. Neyseki sapasağlam ve bugün 3 günlük :) Rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>