Benimde Doğum Hikayem Var

Kızlar sonunda benımde size anlatacagım bir doğum hikayem var :) Normal doğumdan korkunuz ve endişeniz varsa mutlaka hikayemizi sonuna kadar okuyun...

Kızlar ben 20 Haziran günü kontrole gittim. Artık hafta da bir kontrole gidiyordum fakat bu kontrolde çatı kontrolü yapan doktorum 3 cm açılma var senin doğum birkaç güne kadar başlar demez mi ben şok oldum tabi. 22 Haziranda gel dedı, bir daha bakalım dedi
 
O iki gün bende bir stres bir stres, açılmam çok iyiymiş ama hiç sancı yok. Bende düşünüp duruyorum nasıl olucak sancı ne zaman başlıyacak,  doğum nasıl olacak, bebegim saglıklı mı yani o 2 gün cok stresliydi.
 
Sonra 22 Haziran sabahı eşim ve kız kardeşim ile hastaneye gittik ama doğum çantamı almadım. Sancım felan yok ya açılmaya bakacak ilerleme yok diyecek geri yollayacak sandım doktorum.

anne bebek
 
Neyse uzatmayayım doktorumun odasına girdik sonunda ve yine kontrol veee doktorum 4 cm geçmek üzere açıklık sen nasıl gece mece sancılanıp gelmedin hayret hadi dogumhaneye dedi :)

Beni doğumhaneye aldılar bir yarım saat bekledim elimde serum hala sancı yok, aslında var ama benim hissetmeyeceğim kadar az yine kontrol 7 cm açılma yarım saatte ve yine bekleme sancılar artıyor ama arada gülüyoruz, sohbet ediyoruz, sancı geliyor birkaç dakika servis dışı kalıyorum sonra yine sohbete devam neyse yine kontrol 9 cm açılma...
 
Ondan sonra ki suyumu boşalttılar ondan sonraki 15 dakkika gerçek anlamda sancı çektim diyebilirim ama kendimi o kadar kötüye alıştırmıştım ki sadece 15 dakika çekecekmişim ne bileyim.
 
15 dakika sonra doğuma aldılar sancılar hissedilmiyor artık çünkü sancı geldiğinde ıkınıyorsunuz doğum yapmamıslara tavsıyem nefes egzersizi ve ıkınma egzersizi hakkında bilgi alın doktordan mutlaka ve size söyleyeyim ıkınma sancıdan daha agrısızdı bende.
 
Son anda eşimide aldılar içimde bir rahatlama hissettim bir boşluk doktor ıkınma artık nefes al ver dedi ve oğlummmmmm artık dünyada :) ama sesini duyamadım. Eşime defalarca bilinçsizce yaşıyor mu demişim.

O bir kaç saniyede oda evet aşkım deyınce ne hissedeceğimi bilemedim yan tarafa aldılar çocuk doktoru ona dokundukça ağladı. Sesini duyuyordum o benım oğlumdu bir dakika öncesine kadar içimdeydi şimdi dünyada. Hemen görmek istiyordum. Doktorlar benim dogumuma devam ediyolardı ama benim aklım, kalbim tek oğlumdaydı ve yanıma getirdiler sanki dünyanın en güzel bebeğiydi ve benimdi.
 
NOT: Normal doğumdan korkanlara diyorum ki sakın ama sakın korkmayın. Ben ertesi gün yürüyerek eve geldim 7 günlük anneyim suan şehir dışında tatildeyim. Bır kaç dikısım var bu yüzden azıcık ağrım var ama şükürler olsun ki normal doğum oldum, oğlumla ilgileniyorum bol bol.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>