Bıldırcın Yumurtası Faydaları

Küçücük olmasına rağmen çocuk gelişimine oldukça faydası olan bıldırcın yumurtasının içinde; A, E vitamini, magnezyum, kalsiyum, fosfor, folat, potasyum, sodyum, çinko ve demir bulunur. Her geçen gün faydaları artmaya devam eden bıldırcın yumurtası çocuklarda bağışıklık sistemini kuvvetlendirirken doku onarımını da destekler. İştahsızlık sorunun görüldüğü çocuklarda bıldırcın yumurtası oldukça etkili bir besindir.

İçerdiği besin değerleri, vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin olan bıldırcın yumurtası özellikle çocukların gelişimi için son 10 yılda tüketimi artan besinlerden biridir. İçerdiği yüksek miktardaki protein sayesinde bin bir derde deva olan bıldırcın yumurtası, bağışıklığın güçlenmesi açısından da çok önemli bir besin kaynağıdır.

Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın Yumurtası Mucizesi

  • Büyüme ve gelişme çağında çok sık karşılaşılan ve kansızlık probleminin en iyi ilaçlarından biri olan bıldırcın yumurtası içerdiği B 12 vitamini sayesinde öğrenme problemleri için de oldukça faydalıdır.
  • Doku onarımı ve görme duyusuna çok büyük katkısı olan A vitamini de bıldırcın yumurtasında bulunuyor. Ayrıca çocukların en büyük problemi olan iştahsızlık sorununu da bıldırcın yumurtası ile çözebilirsiniz.
  • Bütün bu faydalarının yanında içerdiği yüksek miktarda protein, çocukların daha henüz tam olgunlaşmamış böbreklerine zararlı olabilir. Bu nedenle bıldırcın yumurtasını çocuklarınıza yedirirken miktarına da dikkat etmelisiniz.
  • Ayrıca kullanım sıklığının yanında bıldırcın yumurtasının saklanma, pişirilme koşulları da büyük önem taşır. Bu nedenle bu konuda da bir uzmandan yardım almak en doğrusudur.