Bisküvili Bebek Maması Tarifi

6 aydan sonra anne sütünün yetersiz kalması ile bebekler, ek gıdaya ihtiyaç duyar. Bunun için son derece pratik olarak hazırlanan ve besin değeri yüksek olan bisküvili bebek mamasını yapabilirsiniz. Evde bulunan malzemeler ile hazırlanacak olan mama, her annenin yapabileceği kolay bir tarife sahip.

Ek gıda almaya başladıktan sonra bebeklerin en çok sevdiği mamalardan olan bisküvili tarif sizlerle… Siz de bebeğinize sağlıklı besinler yedirmek istiyorsanız yapımı oldukça kolay olan bu mamayı tercih edebilirsiniz.

Mama için Gerekli Malzemeler

  • Bebeğin yiyebileceği miktara göre 3 ya da 4 adet bebe bisküvisi
  • 1 dilim az tuzlu ve az yağlı beyaz peynir
  • 1 tatlı kaşığını geçmeyecek kadar pekmez
  • Yarım çay bardağı ılık çay, süt, ıhlamur ya da evde hazırlanmış meyve suyu

Bisküvili Mama Tarifi

Mamanın Yapılışı

İlk olarak bebe bisküvilerini iyice ezerek bir kasenin içine alın. Daha sonra peyniri de rendeleyerek içine ekleyin. Pekmezi de karışıma ekledikten sonra daha sulu ve yumuşak bir kıvam yakalayabilmek için çay, ıhlamur, süt ya da hazırladığınız meyve suyundan birini koyun. En son tüm malzemeleri iyice karıştırıp bebeğin yiyebileceği bir hale getirin. Bebeğiniz acıktıkça ek besin olarak bu mamayı verebilirsiniz.

Dikkat! Bebeklere ait olan mamalar hazırlanırken kesinlikle el ve tırnak temizliğine önem verilmelidir. Plastik eldiven kullanmamaya özen gösterilmelidir.