Funda Hanımın Doğum Öyküsü

Doğumumdan 82 gün sonra bende artık doğum hikayemi yazmayalım dedim :) Hamilelik dönemimde sürekli sayfayı takip eder, normal doğum hikayelerini okuyup moral ve cesaret bulmaya çalışırdım. Öyle de oldu. Sayfaya ve yöneticilerine teşekkür ederim :)

Gelelim doğum hikayeme...

Şubatın son haftaları doğum olabilir demişti doktorum. Başından beri normal doğum (bkn: gebelikveannelik.com/normal-dogum )  istiyorduk. Yapılan çatı muayenesinde de doktorum normal doğum yapabilirsin demişti. Erkek bebek bekliyordum ve herkes erkek bebek haftasını doldurur hatta geç bile doğar demişti ki bizimde öyle olmuştu. Bebeğim 40 haftayı doldurmuştu ama bende ne sancı vardı ne de ağrı.

funda hanimin dogumu

Nst'ye 2 günde bir giderdim ama sancı gözükmezdi. Arada sırada yalancı sancılar yoklardı beni o kadar. Doğumum 29 şubata denk gelmez inşallah diye düşünüyor ve dalga geçiyorduk aile içinde :)

27 şubat gecesi aniden sancılarım başladı evde. Gece 12 ydi. Eşim işten eve geldiğinde yatmaya hazırlandık her zaman ki gibi yalancı sancılar sanmıştım. Yatağa girdim uzanmamla sancının artması bir oldu. Eşime yardım et kalkayım sancım arttı hastaneye gidelim  dedim. Kayınvalidemlerle birlikte oturuyoruz. Apar topar hastaneye gittik. Gece sancımın başlayacağını hiç düşünmemiştim.

Hastaneye gittiğimizde 2 cm açıklığım vardı. Nst'ye bağlandım ebem sürekli kontrole geldi. Açıklığım çok çabuk arttı. 6 saat kendi sancım 6 saatte suni sancı (bkn: gebelikveannelik.com/suni-sanci )çektim. Abartılan kadar korkunç bir şey değil suni sancı bence s:) açıklığım 9 cm olunca doktorum suyumun patlatılmasını söyledi. Tam ebe hazırlık yaparken suyum kendiliğinden geldi doğumhaneye alındım ve ebem sağolsun nasıl ıkınmam gerektiğini sürekli hatırlattı bana.

Ikındım ıkındım ıkındımmm ve bebeğimi gördüm :) doktor elleriyle bebeğimin yüzünü sıvazladı. Ağlamasını işittim, muhteşem duyguydu. Bebeğimi görünce ilk tepkim ama bu çok küçükkk normal mi diye sordum :) doktorum bence çok iyi görünüyor normal dedi. Bebeğimi alıp içeri götürdüler. Sonra doktorum dikişimi attı ve hazırlanıp odaya geçtik.

Bebeğimi kucağıma alınca hiç bişeyi hatırlamadım bütün zorluklar bitmişti :) Alllah herkse hayırlı evlat nasip etsin inşAllah. Doğumdan korkmayın Allah yardım ediyor inanın yeter...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>