Hamile Bayana Söylenmeyecek 7 Söz

“Normal doğum mu yapacaksın, sezaryen mi? Erkek olsun ister miydin? Keşke kız olsaydı, sana arkadaş olurdu. Doğum zamanı hangi gün?” Hamile bayanların hemen her gün duyduğu ancak işitmekten de bir o kadar hoşlanmadıkları bu sözler sinir bozmaktan başka işe yaramıyor. Bu yüzden hamile bayanlara asla söylenmemesi gereken sözleri öğrenme vakti geldi.

Hamilelik kadınların bambaşka duygular içerisinde geçirdiği bir dönemdir. Bu süreçte kaygılı, endişeli, heyecanlı ve hepsinden önemlisi çok hassas olurlar. Çok basit bir kelime dahi ağlamalarına neden olabilir. Bu yüzden hamile bayanların önce aileleri ve sonra da çevreleri konuşmalarına maksimum derecede özen göstermeli. Hamile bir bayana asla söylememeniz gereken cümleler de var. Eğer çevrenizde hamile bir bayan varsa, bu cümleleri gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

cok yeme uyarisi

1- “Çok Yeme, Sonra Kilolarını Veremezsin”

Hamileliğin ilk aylarında başlayan iştah açılması son güne dek sürer. Zaten hamileler karşı konulamaz iştahları ile sürekli mücadele halindedir. “Çok yeme” uyarınız sinir bozmaktan başka işe yaramaz.

cok kilo alma uyarisi

2- “Karnın Hiç Büyümemiş”

Hamileliğin ilk ayında karın bölgesi birden şişmez. Yavaş yavaş büyür ve büyüme son aylarda hızlanır. Hamile bayanlar, sürekli karın çaplarının bakışlarla ölçülmesinden hoşlanmaz.

erken yas hamilelik

3- “Erken Hamile Kaldın, Evliliğin Tadını Çıkarsaydın”

Hamile kadınların evliliği sona ermiyor. Evliliğin tadını hamileyken de, bebek sahibi olduklarında da çıkarabilirler. Bu cümle, hamile bayanların hiç hoşlanmadığı cümleler arasında yer alıyor, bilginize…

bebek cinsiyeti onemi

4- “Keşke Oğlun / Kızın Olsaydı”

İşte sinir bozan bir cümle daha… Hamilelik süresi boyunca bebeğinin sağlıklı olması için dua eden anne adayları için bebeklerinin cinsiyeti önemli olmaz. Siz söylediniz diye “keşke erkek olsaydı” ya da “keşke kız olsaydı” diye asla iç geçirmez.

hamile karnina ellemek

5- “Tekmeliyor mu?”

Hamile kadınların en hoşlanmadıkları durumların başında karınlarının sürekli ellenmesi gelir. Karnında bebek olması, istediğiniz gibi dokunabileceğiniz anlamına gelmez. Ellerinizi hamile bayanların karnından çekseniz iyi olur.

dogum zamaninin gelmesi

6- “Doğum Vakti Geldiğinde Bana Haber Ver”

O sancı ile sizi aramak aklından bile geçmeyecektir. Bu yüzden doğuracağı zaman ondan haber beklediğinizi sürekli dile getirip durmayın. Anne adaylarının bu cümleden hiç haz etmediklerini belirtelim.

hamilelik donemi karin catlaklari

7- “Çok Çatlak Oldu mu?”

Şimdiye kadar vücudundaki çatlaklarla ilgilenmediğiniz kadınların hamileliğinde tüm ilginizi cilt çatlaklarına yöneltmeniz tuhaf ve rahatsız edici olur. Bu yüzden cildinde çok çatlak olup olmadığını asla sormayın!