Meyveli Süt Tarifi

Taze meyvelerden ve sütten yapılan meyveli süt tarifi, çocuğunuz için oldukça sağlıklı bir içecektir. Markette satılanların aksine içerisinde hiçbir katkı maddesi olmayan bu tarifi kendi elleriniz ile hazırlayarak gönül rahatlığı ile sütü sevmeyen çocuğunuza sunabilirsiniz. Bu tarif sayesinde sütü daha çok seveceğinden emin olabilirsiniz.

Anne sütünün yetersiz olduğu ve bebeğin ek gıda dönemine geldikleri zamanlarda anneler, bebeklerini sıklıkla inek sütü ile beslemek ister. Bebek gelişiminde oldukça önemli olan süt, çocukların bazılarında çok sevilirken bazılarında ise tam tersi yönde akseder. Siz de çocuğunuza zorla süt içirmeye çalışan ve bunu yine başaramayan annelerdenseniz yapacağınız kolay meyveli süt tarifi ile çocuğunuzu tamamen süte âşık edebilirsiniz.

Meyveli Süt

Gün içinde kolaylıkla yapacağını bu tarifi yaparken dikkat edeceğiniz en önemli nokta sütünün kesinlikle taze olmasıdır. Kapalı kutulardaki sütleri tercih etmek yerine günlük sütte kullanabilirsiniz. Sütünüzü alırken son kullanma tarihine bakmayı unutmayınız.

Meyveli Süt Tarifi için Gerekli Malzemeler

  • 1 adet armut
  • 1.5 su bardağı süt
  • 1 / 2 muz
  • 1 / 2 şeftali

Meyveli Süt Hazırlanışı

Bütün meyveleri küp küp doğradıktan sonra robatta iyice karışına ve püre haline gelene kadar karıştırın. Daha sonra bardaklara doldurarak servis yapabilirsiniz. Sütün soğuk olması tarifin tadını daha güzelleştirecektir.

Sütünüzü normal soğuklukta çocuğunuzun tüketebileceği şekilde ayarlayabilirsiniz.