Süt Sağma Aleti Elektrikli mi Manuel mi Olmalı

Anneler için önemli ürünlerden biri de süt sağma pompalarıdır. Piyasada manüel ve elektrikli olmak üzere 2 farklı ürün grubu yer alıyor. Anneler ise hangisini tercih edeceği konusunda kararsız kalabiliyor. Elektrikli olan ürün modelleri ile manuel olan süt sağma pompaları arasındaki farkı sizlere net olarak aktarıyoruz.

Bebek sahibi olacak anne adayları doğumdan önce ihtiyacı olan malzemeleri hazırlamaya başlar. Bu malzemelerden biri de süt sağma aletidir. Ancak anne adayları ve çiçeği burnunda anneler hangi aleti almaları gerektiği konusunda tereddüte düşebiliyor. Piyasada çok sayıda markanın çok sayıda süt sağma pompası modeli var. Akılların karışması gayet normal… Önemli olan kendilerine en uygun süt sağma aletini tercih etmeleridir.

elektrikli ve manuel sut pompasi

Özellikle manuel bir süt sağma pompası mı yoksa elektrikli bir süt sağma aleti de alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Karar aşamasında da şu hususları dikkate alın:

  • Ne sıklıkta süt sağılacağı
  • Aletin ne kadar süre kullanılacağı
  • Süt sağmak için yeterince vaktinizin olup olmadığı

Bu üç hususu belirledikten sonra kararınızı daha net verebilirsiniz.

Manuel ve Elektrikli Göğüs Pompaları Arasındaki Fark

Manüel göğüs pompalarının sürekli olarak kullanım için çok ideal olmadığı söylenebilir. Eğer bebeğinizi sıklıkla emziriyorsanız ancak ender durumlarda pompa kullanıyorsanız manüel olanları tercih edebilirsiniz. Ancak bebeğinize her defasında sütü pompa ile sağarak vermek durumundaysanız, manuel pompaların sizi yormaya başlayabileceğini bilmenizi isteriz. 

Süt Sagma Pompası

Ancak manuel olan pompaların da elektrikli olan aletlerden üstün yönleri yok değil. Örneğin manüel olanlar çok daha hafiftir. Bu yüzden seyahatler için en ideal olanıdır. Çantanıza rahatlıkla koyabilir ve gittiğiniz her yere taşıyabilirsiniz. Elektrik prizi bulma derdiniz de olmaz. Manüel pompalar elektrikli olanlardan daha sessiz çalışır. Gürültü çıkarmama gibi sorunlar da yaşamazsınız.

Elektrikli olan göğüs pompaları ise çalışan anneler için oldukça idealdir. Çünkü manuel olanlardan daha kısa sürede sütünüzü sağabilir. Vakum gücü de manüel olanlara göre çok daha ayarlanabilir olduğundan göğüs hassasiyeti yaşayan anneler için elektrikli olanlar daha kullanışlı olabiliyor. Ayrıca tercihinizi elektrikli göğüs pompalarından yana kullanırsanız, pille çalışan modellerin de olduğunu bilmenizi isteriz.