Tüp Bebek Uygulamaları Kaç Kez Tekrarlanabiliyor?

Tüp bebek tedavisine 7 ile 8 uygulama yapılır. Uygulama dönemleri arasına 3 ay ara verilmelidir. İki tüp bebek denemesi ardından 2 ay beklenilmesi önemlidir. Erkekte sperm ve kadında yumurta yoksa tekrar denemeler bir sonuç sağlamaz. Genelde üçüncü denemeden sonra tüp bebek tedavisinde belirgin bir düşüş kaydedilir.

Normal yolla çocuk sahibi olamayan çiftlerde gerekli incelemeler ve testler yapıldıktan sonra tüp bebek yöntemi uygun görüldüğü takdirde tedaviye başlanır. Bu süre zarfında vücut dışında döllenme yöntemi ile anne rahmine embriyolar transfer edilir ve gebelik beklenir.

Tüp Bebek Uygulamaları Kaç Kez Tekrarlanabiliyor

Tüp Bebek Yöntemi Ne Kadar Sürer?

İlaçlar kullanılmaya başlandıktan ve döllenme gerçekleştikten sonra embriyo transferine kadar 15 - 20 günlük bir süreç gerekir.

Tüp Bebek Yönteminde Kadının Yaşı Etkili midir?

Tüp bebek tedavisinde başarılı sonuç alabilmek için en önemli unsurlardan biri de kadının yaşıdır. Kadının yaşının ilerlemesi sonucunda yumurta kalitesi düşer ve gebelik olumlu sonuçlanmaz. Bu yüzden 25 - 34 yaş aralığında tüp bebek tedavisine kesinlikle başvurulmalıdır.

Tüp Bebek Uygulamaları Kaç Kez Uygulanabilir?

Olumsuz sonuçlanan tedavilerde 7-8 kez uygulama yapılabilir. Belirli bir sınırı yoktur fakat en tedavi aralarında en az 2 ya da 3 ay ara verilmelidir.