Zeynep Hanımın Normal Doğum Hikayesi

İlk doğumum 13 saat sonucu sezaryanla sonuçlanmıştı. Bebeğim aşağı inmemişti hamile kaldığımda aynı şeyleri yaşamaktan korktum ve nihayetinde geldik 38+2 ye ve sabah 5 de sancıyla uyandım.

15 dakikada bir geliyordu sancılarım saat 9 gibi eşimi uyandırdım oğlumu da alıp hastaneye gittik gider gitmez ebe muayene etti açılmam iki cm, doğum olabilirde olmayabilirde dedi.

zeynep hanim dogum hikayesi

Nst de (bknz: gebelikveannelik.com/nst-nedir ) sancı yok ama ben kıvranıyorum oğlumu bırakacak bir yer olmadığı için kendimizle götürdük ama eşim onun için içeri giremedi ve saat 11 gibi eşim oğlanı komşuya bırakıp geleyim dedi, zaten ebe daha doğum değil dedi ne olacak ki yalnız... Tamam dedim ebe bana bir saat yürü dedi  yürüdükçe sancılarım artıyor artık iki dakikada bir geliyor...

Ağrı için iğne istemiştim tamam dediler açılma 4 cm olsun yapacaz, neyse saat 12 gibi doktor muayene etti bebek aşağıda normal doğum olacak diye ama ben hala inanamıyorum yine hüsran olacak diyorum bu arada sancılar artıyor eşimi arıyorum nerdesin gel diye o gün de Berlin'de felaket bi yağmur dinmek bilmiyor. Geliyorum diyor neyse sonra hemşire suni sancı (bknz: gebelikveannelik.com/suni-sanciyla-dogum ) verdi beş dakika geçmedi ki baktım aşağıda bi baskı ne oluyor dedim zile basmamla doktorlar hemşireler odaya koştu ne oluyor dedi dikişlerim açıldı herhalde dedim.

Ağrım çok hayır dediler bebek geliyor olabilir ebem hayır diyor daha 6 cm gelemez muayene ettiler hemen ve uzan dediler bebek geliyor ben iğne istiyorum diye bağırırken doktor çok geç bebek geliyor yetiştirmeyiz diyor. Bir heyecan bende anlatılmaz ıkınmaya başladım üçüncü ıkınmada baktım ağlama sesi ve kordan bağını kestikten sonra kucağıma verdiler bebeğimi.

 O ne güzel bi duygu o anda eşim şoklar içinde içeriye girdi ne yaptın sen dedi doğurdum işte ne yaptım dedim hala inanamıyorum eşime ben normal doğum yaptım mı diye sürekli soruyordum. Çünkü sezaryana o kadar odaklandım kı aynı şeyler olacak diye....

Rabbim isteyen tüm sezaryan adaylarına normal doğumu nasip etsin inşalallah uzun oldu hakkınızı helal edin...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>