İÇERİK KATEGORİLERİ

2. Hafta Gebelik

2. haftanın sonunda döllenme tamamen gerçekleşeceği için vücut kendini minik mucizevi misafir için öncelikle rahim olmak üzere tüm vücut kendini hazırlamaya başlar. Yumurta bir defa döllendiğinde, sizin ve partnerinizin genlerinden oluşan iki çekirdeğe bölünerek süreci devam ettirecektir. Döllenme süreci sonraki günlerde başlayacak olan dönemde yumurta değişim göstermeye başlar.

Hamilelik döneminin en keyifli haftalarından olan 2. Hafta da bebeğin yerleşip gelişimini sağlayacak olan rahim iç tabakası da kendini bebek için hazırlanmaya başlar. Normal 28 günlük adet döngüsü içinde yumurta bu haftanın sonu yani 14. Günde yumurtlama gerçekleşecektir.

iki haftalik gebelik

Bebek İçin Gebelikte 2. Hafta

2. haftanın sonunda döllenme tamamen gerçekleşeceği için vücut kendini minik mucizevi misafir için öncelikle rahim olmak üzere tüm vücut kendini hazırlamaya başlar. Yumurta bir defa döllendiğinde, sizin ve partnerinizin genlerinden oluşan iki çekirdeğe bölünerek süreci devam ettirecektir. Döllenme süreci sonraki günlerde başlayacak olan dönemde yumurta değişim göstermeye başlar. 7 ve 10 arasındaki süreçte minik bebeğiniz fallop tüpünden döl yatağına doğru maceralı yolculuğuna başlayacaktır. Bebekle ilgili merak ettiğiniz ve ilerleyen süreçler içinde öğreneceğiniz cinsiyet, saç ve göz rengi büyük ölçüde bu dönmede belirlenmektedir.

2. Hafta Gebelik Bebek Ultrason Görüntüsü

ikinci hafta bebek ultrason goruntusu

Anne İçin Gebelikte 2. Hafta

Farkındasınız ya da değil ama annelik süreciniz başlamış ve belki de annelik içgüdünüz harekete geçmiştir bile. Öncelikle tesadüfü ya da planlanmış gerçek bir mucize yaşıyorsunuz. Vücudunuzda başlamış olan değişimlerin henüz başındasınız. Döllenme ile başlamış olan hormon değişimleri bu dönem ve sonrasında ruhsal anlamda da etkilerini göstermeye başlayacaktır.

Belli belirsiz kramplar ve hassasiyetler yaşamanız olası olan bu dönemi kesinlikle olabildiğince konfor içinde geçirmeniz tavsiye ediyoruz. Tüm yaşam boyunca dikkat etmeniz gereken beslenme ritüelinize bu dönem ve sonrasında bebeğinizin gelişimi ve kendi sağlığınız için çok daha özen göstermelisiniz. Özellikle doktorunuz tarafından önerilen vitamin ve mineral takviyelerini düzenli kullanmayı ihmal etmemelisiniz.


<< Önceki Hafta Sonraki Hafta >>
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR