Bebekler İçin Reflü Yastığı

Günlük yaşam kalitesini olumsuz yönde en çok etkileyen rahatsızlıklardan biri de reflüdür. Özellikle geceleri ağıza gelen mide sıvısı uyku sorunu yaşanmasına neden olabiliyor. İşte bu problemi ortadan kaldırmak konusunda da imdadınıza reflü yastıkları yetişiyor. Reflü yastığı çeşitleri hakkında merak ettiğiniz bilgileri açıklıyoruz.

En yaygın rahatsızlıklar arasında yer alan reflü maalesef çoğu zaman yaşam kalitesini de ciddi oranda düşürebiliyor. Yemek borusu ile mide arasında yer alan dokunun gevşemesi sonucunda midede bulunan asitli içeriğin yemek borusuna kaçması şeklinde özetlenebilecek bu rahatsızlık yatış pozisyonunda hastalara çok daha büyük sıkıntılar yaşatabiliyor. Ancak reflü hastaları, kendileri için tasarlanmış özel ürünleri kullanarak en azından uyku kalitelerini yeniden kazanabiliyorlar.

bebek icin reflu yastigi

Reflü Yastığı Ne İşe Yarar?

Bu ürünlerden biri de reflü yastığıdır. Aslında uzmanlar da tüm reflü hastalarının gece yatarken bu ürünü kullanmalarını öneriyor. Çünkü mide içeriğinin yemek borusuna ulaşması, ağıza acı su kıvamında sıvının gelmesi solunum rahatsızlıklarını da beraberinde getirebiliyor. Oysa sadece reflü yastığı kullanılması durumunda mide sıvısının yukarıya doğru bir hareket izlemesi engellendiğinden bu tür sorunlar da ortadan kalkmış oluyor.

Farklı bir yatış pozisyonu kazanmaya yardımcı olan reflü yastığı baş bölgesinin vücuttan daha yukarıda olmasını sağlıyor. Özel tasarımı sayesinde yatış pozisyonu alındığında vücudun herhangi bir rahatsızlık yaşaması engellenmiş oluyor ve uyku kalitesinde de bir düşüş gözlemlenmiyor.

yetiskin icin reflu yastigi

Reflü Yastığının Fiyatı Nedir?

Reflü yastıkları genellikle visko türünde sünger malzemeler kullanılarak imal ediliyor. Üçgen bir form kazandırılmış olduğundan yan yatış pozisyonlarında da rahatlıkla kullanılabilir. Her bireyin kendi yatış tarzına uygun ürünleri seçebilmesi için genellikle farklı ebatlarda da üretilebiliyorlar. Geniş ya da dar formları da mevcut olan bu ürünleri hem yatak malzemeleri satan mağazalarda, hem de internetten satış yapan firmaların e-ticaret sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Fiyatları ise oldukça değişken… Sadece 30 – 40 TL ödeyerek de reflü yastığı temin edebilirsiniz. Fiyatlar 300 TL’ye kadar çıkabiliyor.