Bebekten Önce Bilmediğiniz 5 Gerçek

Bebeğinizi kucağınıza dahi almadan önce hayatınızda çok şeyin değiştiğini siz de fark etmişsinizdir. İşte bu nedenle anneler hayatlarını, bebekten önce ve bebekten sonra diye ikiye ayırır. Aslında hamilelikle beraber başlayan bu değişim son derece olumlu yönde gerçekleşiyor. Bebekten önce bilmediklerinize ve keşfetmediklerinize hep birlikte göz atalım!

Hamilelik hissini henüz yaşamadığınız dönemlerde ve bir bebeğiniz olmadan önce aslında ne kadar çok bilgiden yoksun bir hayat sürdüğünüzü siz de anladınız mı? Sadece anne olmayı değil, pek çok önemli bilginin de farkına varmayı sağlayan hamilelik ve doğum, istisnasız her annenin hayata bakış açısını da değiştiriyor. İşte bebekten sonra öğrendiğiniz bilgilerden yalnızca birkaçı!

hamilelik donemi beslenme

Sağlıklı Yaşamın Keyfini Keşfetmek

Hamilelikle birlikte birden beslenme şekliniz de değişir. Sağlığınıza zarar veren tüm yiyecek ve içeceklerden uzak durmaya, besin değeri yüksek gıdaları da tüketmeye özen gösterirsiniz. Bebeğiniz henüz dünyaya dahi gelmeden sizi sağlıklı bir yaşam sürmeye sevk etmiş olur. Bu esnada doğru beslenmenin insana kendini ne kadar iyi hissettirdiğini de keşfetmiş olursunuz.

bebegini koruyan anne

Tehlikelerden Uzak Durmak

Bebekten önce adrenalin tutkusu ya da ihmaller nedeniyle yaşamınızı dahi tehlikeye sokabilecek pek çok durumu yaşamış olabilirsiniz. Ancak hamilelik ve sonrasında hayatınıza çok daha fazla dikkat etmeye başlarsınız. Çünkü artık size muhtaç olan minik bir yavrunuz vardır ve sadece kendiniz için değil onun için de yaşamaya başlarsınız. Bu yüzden tüm tehlikelerden de itina ile uzak durursunuz.

anne kiz temizlik

Hijyen Çok Önemli

Hem vücut temizliğinde hem de yaşam alanı temizliğinde hijyenin aslında ne denli önemli olduğunu fark edersiniz. Artık gözle görünen kirlerle beraber gözle görünmeyen kirlerle de mücadeleye başlarsınız. Bu sayede hijyenik bir ortamda bulunmanın keyfini sürmeye de başlamış olursunuz. Çamaşır suyu yerine sirke kullanarak da hijyen elde edilebildiği keşiflerinizden biri olur. 

urun secimi yapmak

Kimyasal İçerikler ve Tehlikeleri

Şimdiye dek pek çok ürünü gelişigüzel seçmiş olabilirsiniz. Ancak hamilelikle beraber, kullanmanız gereken ve kullanmamanız gereken içerikler şeklinde iki farklı grup sizi kuşatır. Bebeğinize zarar vereceği endişesi ile kimyasal içeriklerin tümünden kendinizi ve hayatınızı arındırırsınız. Belki de hayatınızda daha önce hiç duymadığınız maddelerin vücudunuzda ne gibi etkilerinin olabildiğini öğrenirsiniz. Hepsinden önemlisi ürünlerin önce içerik bölümüne, sonra fiyatına bakmaya başlarsınız.

organik urunler

Her Şeyin Doğalı Güzel!

Hamilelikle beraber hayatınızda da yeni bir akım doğar “yaşasın doğallık!”. Artık kozmetikten kıyafete, temizlik malzemelerinden parfüme kadar her ürünün, özellikle de gıdaların doğal olanlarını tercih etmeye başlarsınız. Konserve ürünler yerine mevsiminde o gıdaları tüketmeye özen gösterirsiniz. Aslında olabildiğince natürel beslenmenin ya da doğal içerikli ürünleri kullanmanın sanıldığı kadar da zor olmadığını keşfedersiniz.