Çemen Otu Tohumu Anne Sütünü Arttırıyor mu?

Anne sütünü arttıran pek çok gıda doğanın insanlara armağanıdır. Önemli olan doğru gıdaları doğru şekilde tüketmek. Bu aşamada annelerin sabırlı olması da gerekiyor. Çemen otu tohumu anne sütünü arttıran gıdalardan biridir. Yapılan araştırmalarda da çemen otu tohumunu süt miktarını arttırdığı kanıtlandı. Peki, kaç gün boyunca, günde kaç defa çemen otu tohumu tüketmek gerekir? Anne sütünü nasıl arttırıyor? İşte çemen otu tohumunun mucizevi etkileri...

Anneler doğumdan sonra sütlerinin bebeklerini doyurup doyurmayacağı konusunda endişe yaşar. Pek çok annenin yaşadığı bu endişe aslında çoğu zaman yersizdir. Çünkü anne sütünün bebeğe yetmemesi durumu son derece seyrek görülür. Yine de annelerin endişesini ortadan kaldırmak adına önerilerimiz olacak. Bu önerinin yıldızı de anne sütünü arttırıcı bir etkisi olan çemen otu tohumu...

cemen otu tohumu

2 Hafta Boyunca Çemen Otu Tohumu Kullanın!

Doktorlar tarafından da önerilen çemen otu tohumu mucizevi etkilere sahip. Bu etkiler arasında yeni doğum yapmış olan kadınların sütünü arttırması da yer alıyor. Ancak çemen otu tohumunun süt arttırıcı etkisinden faydalanabilmek için 2 hafta boyunca düzenli olarak kullanılması gerekiyor. Düzenli kullanım neticesinde 2 haftanın sonunda anneler süt miktarlarında bir artış olduğunu kendileri de gözlemleyebilir.

Çemen Otu Tohumu Anne Sütünü Nasıl Arttırıyor?

En çok merak edilen hususlardan biri de çemen otu tohumunun anne sütünü nasıl arttırabildiğidir. Çemen otu tohumu içerisinde steroidal adı verilen bir madde bulunuyor. Bu madde kadınlarda anne sütü üretimini sağlayan hormonların sentez oranını yükseltiyor. Aynı zamanda çemen otu tohumunda müsilaj, kalsiyum, protein, bazı vitaminler ve mineraller de yer alıyor. Bu sayede besleyici özelliği de bulunan çemen otu tohumu annelerin günlük vitamin, mineral, protein ve kalsiyum ihtiyaçlarını karşılamalarına destek sağlıyor.

Çemen Otu Tohumu Nasıl Kullanılmalı?

Eğer süt miktarını arttırıcı etkisinden faydalanmak istiyorsanız iki hafta boyunca günde iki kez çemen otu tohumunu tüketmeniz gerekir. Ölçünüz ise bir tatklı kaşığı olmalı. Sabahları ve akşamları birer tatlı kaşığı çemen otu tohumunu dilerseniz bala karıştırarak, dilerseniz sıcak olmayan ılık çorbaya karıştırarak tüketebilirsiniz. Ancak bu aşamada sabırlı olmalısınız.

İki hafta boyunca süt miktarında bir artış gözlemleyemeyebilirsiniz. Fakat bu süre sonunda sütünüz artacaktır. Bir ay boyunca her sabah ve her akşam düzenli bir şekilde tüketmeniz durumunda bebeğinizin gelişimine de büyük katkılarda bulunur.

Anne Sütünü Arttırıcı Öneriler

  • Günde 3 litre sıvı tüketin
  • Günde bir bardak kefir için
  • Her gün iki kase yoğurt tüketin
  • A vitamini içeren yeşil sebzeleri bol miktarda tüketin
  • Stresten uzak durun