Doğa Berilin Doğum Öyküsü

Hamileliğim ile birlikte sayfanızı takip etmeye başladım ve bir gün ben de doğum hikayemi en güzel şekliyle anlatabilecekmiyim diye hep düşünüyordum. İşte buda bizim doğum hikayemiz, umarım beğenirsiniz :)

İki yıllık evliyiz ama henüz çocuk düşünmüyorduk ben sürekli sınavlara hazırlanıyor atanmadan kesinlikle çocuk yapmam diyordum. Sınavlara o kadar kaptırmışım ki kendimi adet döngüsünün geçiktiğini bir buçuk ay sonra fark ettim.

Evde test yaptım ve çift çizgi çıkmıştı. Şoktaydım şimdi değil, şimdi olmamalı diye kendi kendime tekrar ediyordum. İlk önce anneme söyledim çok şaşırdı sonra ise beni inanılmaz motive etti. Eşiminde bilmesi gerektiğini düşündüm çift çizgili testi mesaj olarak yolladım ilk tepkisi şaşkınlık sonrası eve gönderilmiş çiçekler ve beni inanılmaz mutlu eden notu oldu.

doga beril bebek

Sonrası kalp atışları aylık muayeneler etrafımda bunu ye bebeğin zekası gelişir, şunu ye kemikleri güçlensin diyen beni seven insanların titizliğiyle geçti. Canım kızım beni üzmedi hiç.

Bulantım, ödemim, gece uykusuzluğum olmadı hiç. Zaman geçiyor kızım 40. Haftasını (bkn: gebelikveannelik.com/40-hafta-gebelik) dolduruyorduki evde bir anda suyum geldi hemen anneme haber verdim. Annem, babam, eşim hastaneye gittik.

Beni doğum salonuna aldılar bi hemşire yanıma geldi ve NST'ye bağladı ilk sorum açılmam var mı olmuştu. Hemşire açılman yok sancında görünmüyor doğum sabahı bulur dedi o an inanılmaz üzüldüm hep dua ettim  ve NST (bkn: gebelikveannelik.com/nst-nedir ) sancı göstermeye başlamıştı ve bir saatte açılmam 3 santim olmuştu aynı hemşire bu kez çok iyi böyle devam ederse  gece doğumun olur demişti.

Sancının vücudumdan akmasına izin veriyor ve sürekli dua ediyordum açılmam hızlı bir şekilde on santim olmuştu ve canım  kızımız Doğa Beril 30 Nisan gece bir bucukta bize Merhaba dedi.

Lütfen  normal doğum (bkn: gebelikveannelik.com/normal-dogum ) yapmaktan korkmayın o duygunun tarifi yok hem kendi sağlınız hem de bebeğiniz için çok önemli. Allah isteyen  dua eden herkese  nasip  etsin.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>