Gazı Önleyici Dr Browns Biberon

Eğer bebeğiniz ciddi düzeyde gaz sancısı yaşıyorsa kullandığınız biberonu Dr Browns biberon modeli ile değiştirin. Farklı bir iç dizayna sahip olan bu biberon modeli beslenme şekline bağlı gaz oluşumunu oradan kaldırıyor. Ayrıca sütün ya da mamanın C vitamini kaybı yaşamasını da engelliyor.

Yeni doğan bebeklerde gaz sancısı anneleri en çok zorlayan problemlerin başında geliyor. Sürekli ağlayan ve uyku problemi de yaşamaya başlayan bebeklerin gaz sancısı yaşaması hem bebekleri hem de anne ve babaları mutsuz ediyor. Bebekler için kullanılan ürünleri tasarlayan firmalar da gaz sancısına yönelik bazı tasarımlar geliştirmeyi başarıyor. Bu ürünler arasında, bebeklerin beslenmesinde kullanılan biberonlar da başı çekiyor.

Gazı Önleyici Dr Browns Biberon

Dr Browns Biberon Gaz Sancısını Engelliyor mu?

Dr Browns biberon modeli her ne kadar gaz sancısını % 100 düzeyinde yok edemiyor olsa da daha az gaz sancısı yaşanmasını sağlayabilen bir biberon modeli! 1996 yılında Amerika’da üretilen bu biberon modeli özel tasarımı sayesinde bebeklerin beslenme sırasında hava yutmasını engelliyor. Böylece gaza neden olan havadan arındırılmış bir beslenme ile bebeklerde gaz oluşumu da azalmış oluyor.

En azından biberon ile beslenmeye bağlı gaz oluşumu tamamen ortadan kaldırılmış oluyor. İç hava akış yapısı bu şekilde tasarlanmış tek biberon modeli olması, bu tasarıma olan ilgiyi de arttırıyor. Üretiminin yapıldığı ilk yıllarda sadece plastik gövdeye sahip olan biberon modeli artık cam gövde tasarımı ile de buluştu. Piyasada bu biberon modelini cam gövdeli olarak da bulabilirsiniz.

Dr Browns Biberon Cesitleri

Dr Browns Biberon Özellikleri Neler?

Bebekler için zararlı bir içerik olan BPA, Dr Browns biberon modelinin üretiminde hiç kullanılmıyor. Yani biberonlar, ister plastik gövdeli olanı tercih edin, ister cam gövdeli olan modelini; % 0 BPA ile üretiliyor. Emzik bölümü ise silikon! Plastik malzeme emzik kısmında kullanılmadığından bu bölüm son derece dayanıklı oluyor. Kolay yıpranmıyor, delinmiyor ve biberonun çok uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesini sağlıyor.

İç dizaynı aşırı hava akışını önleyerek negatif basıncı da ortadan kaldırıyor. Bu dizayn, biberonun içerisinde hava kabarcığı oluşmasını önlerken vakum oluşumunu da engelliyor. Böylece bebeklerde beslenme sonrası geğirme, kusma, gaz oluşumu gibi problemler ortaya çıkmıyor. Biberon modeli, içerisindeki sütün ya da mamanın hava ile olan temasını engellediğinden C vitamini kaybını da önlemiş oluyor.