İÇERİK KATEGORİLERİ

İşte O An Herşeye Değer

Engelli bir annenin yavrusunu dünyaya getirirken yaşadıkları ve doğum sonrası bebeğine ilk kavuşma anını anlattığı doğum öykümüz gerçekten sizleri de etkileyecek...

Merhaba. Bende hikayemi anlatmak isterim. Ben engelli bir anneyim. Kas hastaligim var tekerlekli sandalyedeyim. Anne olmayi hic düsünmezdim ama cok sükür ki oldum :)

Her ay rutin kontrollerimi özel bir hastanede oluyordum ve dogumuda orda yapacagimi düsünüyordum. Ama hic birsey tahmin ettigim gibi olmadi.

gercek dogum oykusu

Cuma günüydü özelde son kontrolüm. Sanci ölcümünde sancimin ciktigi görüldü, ama ben birsey hissetmiyordum ve doktorum cihaz bozuktur dedi beni eve yolladi. Pazar günü saat 14.00'de asiri kasilma basladi karnimda 36+3. Ne oldugunu cözemedim dakika saymaya basladim. 5 dakikada bir kasilma geliyordu. Görümceme doktorumu aramasini söyledim oda suan özel hastanede doktor yok bende sehir disindayim üniversite hastanesine gitsin dedi. O an zaten benim özel durumumdan dolayi korktugunu beni dogurtmak istemedigini anladim.

Saat 14.30'da acildeydim. Pek ilgilenen olmadi saatlerce bekledikten sonra viziteye cikan bir hanim doktor beni farketti, ve hemen müdahale etti. Kontrole girdim o an panik atak rahatsizligim oldugu icin panik atak yasamaya basladim. Dogumumun basladigini söylediler. Hemen yukari aldilar sezeryana. Burada panik ataktan dolayi yatamiyordum. Sondayi takamadilar ama o kadar güzel insanlardi ki. Beni ameliyathaneye aldilar ve her islemi bana narkoz verdikten sonra yaptilar sonda takma vb. islemleri.

Saat 21.20'de narkoz aldim 21.25'de kizim saglikli bir sekilde cok sükür dünyaya geldi :)


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR