İşte O An Herşeye Değer

Engelli bir annenin yavrusunu dünyaya getirirken yaşadıkları ve doğum sonrası bebeğine ilk kavuşma anını anlattığı doğum öykümüz gerçekten sizleri de etkileyecek...

Merhaba. Bende hikayemi sizlere anlatmak isterim.

Ben engelli bir anneyim. Kas hastalığı var tekerlekli sandalyedeyim. Anne olmayı hiç düşünmezdim ama çok şükür ki anne oldum :)

Her ay rutin kontrollerimi özel bir hastanede yaptırıyordum ve doğumuda orda yapacağımı düşünüyordum. Hiçbir şey tahmin ettiğim gibi olmadı.

gercek dogum oykusu

Cuma günüydü, özelde son kontrolüm. Sancı ölçümünde sancımın çıktığı görüldü, ama ben bir şey hissetmiyordum ve doktorum cihaz bozuktur diyerek beni eve yolladı.

Pazar günü saat 2'de aşırı kasılma başladı karnımda. 36 hafta 3 günlük hamileydim. Ne olduğunu çözemedim dakika saymaya başladım. 5 dakikada bir kasılma geliyordu. 

Görümceme doktorumu aramasını söyledim oda şuan özel hastanede doktor yok bende şehir dışındayım üniversite hastanesine gitsin dedi. O an zaten benim özel durumumdan dolayı korktuğunu beni doğurtmak istemediğini anladım.

Saat öğlen iki buçukta acildeydim. Pek ilgilenen olmadı saatlerce bekledikten sonra viziteye çıkan bir hanım doktor beni farketti, ve hemen müdahale etti. 

Kontrole girdim o an panik atak rahatsızlığım olduğu için panik atak yaşamaya başladım. Doğumumun başladığını söylediler. Hemen yukarı aldılar sezeryana. 

Burada panik ataktan dolayı yatamıyordum. Sondayı takamadılar ama o kadar güzel insanlardı ki. 

Beni ameliyathaneye aldılar ve her işlemi bana narkoz verdikten sonra yaptılar. Sonda takma vb. işlemleri.

Saat dokuzda narkoz aldım ve dokuz yirmibeşte kızım sağlıklı bir şekilde çok şükür dünyaya geldi :)

Son güncelleme: 18/03/2024


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>