Huriye Hanımın Normal Doğumu

Merhaba ben de doğum hikayemi paylaşmak istiyorum.. İlk doğum yurtdışında normal olmuştu. Oğlumuza kardeşi olsun istedik ve hamile kaldım çok şükür.

Hamilelik süreci herkesin çok farklı. Benim ikisi de erkek ama ikisi bile çok farklıydı.. Yaş ilerledikçe daha zorlaşır derlerdi bilmiyorum ondan bilmiyorum bu sefer çalıştığımdan biraz yorucu zorlu geçmişti. İki gebeliğimde de gebelik şekerim (bkn: gebelikveannelik.com/hamilelik-donemi-seker ) vardı ve ikisinde de diyet yaparak tamamladım.

huriye hanimin dogumu

Gebelik şekerinden dolayı bebeğimin iri olacağı söylendi hep bana. Hamileliğimin son haftalarında artık 2-3 güne bir kontrole gider olmuştum. Dr şeker nedeni ile bu sefer sezeryanı istersen biraz düşün demişti. Ben sana bırakıyorum tercih senin ama normal doğum ile bebeğin iri olmasından dolayı boyunda sinir sıkışması olabileceği ve allah korusun felç olabileceği olasılığını göz önünde bulundur demişti.

Ben biraz düşündüm ve bebeğimi riske atamam dedim. 38+4 haftlik hamileydim. sezeryan günü almak ve kontrol amaçlı hastaneye giderken sancılarım başladı.  Ama ilk önce çok dikkate almadım çünkü bu gebeliğimde yalancı doğum sancısı (bkn: gebelikveannelik.com/yalanci-sanci ) 7 aylıktan itibaren hep yaşadım. Sonra sancıların 7 dk da bir geldiğini ölçtüm. Hastaneye vardığımda dr um yüzümden anladı ve senin sancın mı var dedi..  Hemen muayene etti ve nst ye bağladılar.

Sancılarım çıkmıştı ve 2 cm de açılmam vardı. Sabah saat 9 civaraydı Dr doğumun başlamış dedi. İstersen bi suni sancı verelim 11'e kadar bekleyelim eğer açılman artmazsa ve normal gitmeyen bir durum olursa hemen sezeryana alırız dedi. Ben de kabul ettim doktorum normal doğum konusunda hep beni teşvik ediyordu ve kestirip atıp hemen sezeryan demiyordu o yüzden de onu tercih etmiştim.

Saat 11:30 oldu sancılarım tavan yapmıştı ve açılmam artmıştı normal doğuma karar vermiştim o esnada yapabilirsin dedi dr um ve suyumu patlattı. Sonrasında hemen doğumhaneye aldılar ve benim masaya geçmem ve bir kaç defa ıkınmam ile doğumum gerçekleşti. Bebeğim gerçekten iri bir bebek olarak dünyaya geldi ama bin şükür sağlığı yerinde.

Size tavsiyem sancılar geldikçe doğru nefes alışverişileri yapın sancılarınızı hafifletiyor. Sakin normal doğumdan korkmayın bence en güzeli normal doğum. Ve hep kucağına alacağınız ani hayal edin bu doğumunuzu kolaylaştırıyor kavuşma anına sabırsızlığınız ile doğumu hızlandırabiliyorsunuz...

Dünyadaki en güzel şey yavrunu kucağına almak Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>