Kızım Belinaya Kavuşma Öyküm

Sakaryadan, buda benim zorlu bir hamileliğin sonunda pozitif normal doğumumu sizinle paylaşmak istedim sayfada da görmek isterim takipçiniz olarak... Doğum hikayemi keyifle okumanız temennisiyle.

16.06 2016. 22.45'te kızımı kucağıma aldım. Haziranın 13'ünde nişanım geldi ama tık yok hastaneye gittik çatı muyanesi (bkn: gebelikveannelik.com/cati-muayenesi ) yapıldı; açılma yok dedi doktor. NST'ye bağlandım herşey normal, doktor geri eve gönderdi bizi.

belinay dogum hikayesi

15 haziranda 40. haftamı doldurduğum günün gece saat 12 de sancım aralıklarla başladı. Eşimi uyandırmadım geçer diye salona geçtim. Sancılarım 20 dakikada bir geliyor, belden aşşağıya doğru yani gerçek doğum sancısıydı ve nişanım gelmeye devam ediyodu. Sabah oldu sonra sancıyı evde çekmemeye sancım sıklaştığında hastaneye gitmeye karar verdik.

Evde eşimin çok yardımı oldu akşam 6 ya kadar evde çektim artık sancım 15 dakika bile sürmeden vurmaya başladı. Hemen hastaneye gittik kontrol yapıldı 2 cm açılma var dendi, yatış yaptılar.

Sancı odasına gittim ebe kontrol etti 4 santime yaklaşmış açılmam hızla açılıyodu ve sancım inanılmaz bir sıklıkla vurmaya başladı saat 20.30 oldu açılmam 6 cm oldu ve artık dayanamıyordum bol bol dua ediyordum Rabbim yardımcı oluyor son NST (bkn: gebelikveannelik.com/nst-nedir )  bağladılar ve yarım kalktım sancıdan duramıyordum çığlık attım ben dayanamıyorum diye, ebe hadi doğum odasına dedi ve doğumum başladı ama ıkınmaya gücüm yoktu ebeler sayesinde destekleri çok büyüktü.

3 ya da 4 ıkınmada kızımı, Belinay'ımı kucağıma aldım rabbime şükürler olsun dikişlerim var ama şükür bugün 5. günümüz dahada iyiyiz :) yürüyerek  çıktım hastaneden çocuğumu kucağıma alıp geldim devlet hastanesinde doğum yaptım ve inanılmaz memnun kaldım özel olsa bu kadar olurdu hepsi birbirinden mükemmel şefkat doluydu.

Herkese tavsiye ediyorum doğum evini... Benimde hikayem buydu umarım beğenirsiniz arkadaşlar...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>