Yiğitimi Kucağıma Alma Öyküm

Oğluşum Yiğit'e hamile olduğumu evliliğimin 3.ayında öğrenmiştim. Çok rahat sıkıntısız bir hamilelik geçirdim. 32.haftalık olduğumda her hafta NST'ye girmeye başladım.

38. Haftamda nst de bir tane sancım çıktı ama ben hissetmiyodum. Doktorum 3 - 4 güne doğum başlar eğer başlamazsa haftaya görüşelim dedi. Eşimle mutluluktan havalara uçuyorduk oğluşumuz geliyordu. Hastaneden eve yürüyerek geldik yaklaşık 1 saat yürüdük. O akşam hafif ama düzensiz sancılarım vardı 2 gün sancılarım düzensiz olunca doğum olmayacak kesin 40. haftaya  kadar bekliyecez dedik.

yigit bebek

O gece hiçbir şey olmadan uyuduk. 38+4 günlükken sabah 6 da birden tuvalete uyandım tuvalete gittiğimde nişanım gelmişti. Eşime haber verdim sancımı evde bekliyecektik ama eşimin ısrarı üzerine muayeneye gittik. 1 cm açılmam vardı ve yatışını yapalım doktorun gelsin dediler. O sırada eşim valizimi getirdi ve beklemeye başladık.

2 kere suni sancı (bkn: gebelikveannelik.com/suni-sanci ) 3 kere sancı iğnesi aldıktan sonra saat 15. 00'de 7cm açılmam vardı. Artık dayanamayacak hale gelmiştim beni sezaryene alın diye ağlamaya başladım ama canım doktorum bana hep destek oldu seni 16. 00'da alacam söz dedi ve 02.05.2016 da 15. 55'de canım oğlum tamamen normal bir doğumla 2.900kg 49cm dünyaya geldi.

Tüm hamilelere önerim normal doğum yapabiliyorlarsa korkmasınlar yapsınlar oğlumu ilk kucağıma alışım gözlerimle doğuşunu görüşüm ömre bedeldi.

Şimdi küçük balığım 3 aylık olmak üzere.  Tüm hamişleri Allah bebişlerine sağsağlim kavuştursun.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>