Kızım Defneye Kavuşma Hikayem

Merhaba bende sizlerle doğum hikayemi paylaşmak istiyorum. Kızım Defne'nin normal doğum ile dünyaya gelişini umarım sizlerde severek okursunuz :)

İlk hamileliğim olduğu için çok araştırdım doğumu, çevremde o kadar sezaryenli vardı ki normal doğum (bkn: gebelikveannelik.com/normal-dogum) yapanlar ise farklı hikayeler; kimsenin hikayesi kimseye benzemiyordu. Aynı anda bir çok doktora gittim ama genelde sezaryen diyorlardı.

defne bebegin hikayesi

6. ayımda devlet hastanesine başladım. Doktorum çok ilgili alakalı ve normal doğum taraftarıydı benim gibi. 40 haftalık (bkn: gebelikveannelik.com/40-hafta-gebelik ) olduk ama sancım yoktu doktor 14 nisan saat 10'da kontrole çağırdı eşimle gittik.  Herşey yolunda suni sancı verelim dedi kabul ettik. Fitili yerleştirdi eve gelip çantalarımızı aldık saat, 11.40'da hastaneye yatış yaptık.

İçim kıpır kıpır hem korku hemde heyecan vardı yavaş yavaş sancılar başladı saat 16 da doktor açılmama baktı 4 cm olmustu ve suyumu patlattı işte o dakika kızımın gelmeye başladığını hissediyordum.

Saat 17'de açılmam tamamlanmış deyip doğumhaneye yürüyerek gittim sancılarım artmaya devam ediyordu. 17.30 da kızım Defne'yi kucağıma verdiler bir anda tüm ağrılarım sancılarım bitti.

Annelik garip bir duygu, hem ağlamak hem de gülmek istedim bu mucizeyi yaşadığım için Allah'ıma şükürler olsun ki sağ sağlim kızıma kavuştum.

İşte herkesin doğum hikayesi farklı eğer normal doğumun şartlarını taşıyorsanız kesinlikle normal doğum anlatılanlar kadar zor değil az gayretle her bayan yapabilir ben ikinci gün temizlik yaptım,

Allah yardımcınız olsun.


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>