Ümmiye Hanımın Doğumu

Merhaba, bende doğum hikayemi sizlere anlatmak istedim. 55 cm 3650 gram doğan bebeğimin biraz geç ama sağlıkla aramıza katılışının hikayesini sizlerde seversiniz umarım :)

4 haftalıkken hamile olduğumu öğrendim çok sevindim. Hamileliğimin 3 ayı süresince mide bulantısı çektim, herşey iyi güzel gidiyordu ve son 2 ay kala bana şeker testi yapıldı, diyet yaptım.

Bebegim ve ben 40 haftalık olduk hiç bir doğum belirtisi yoktu. İki günde bir hastaneye gitmeye başladım, herşey yolunda deyip yolluyolardı.

ummiye hanim dogumu

41+2 oldum doktor yarında bebeğin doğmazsa eğer suni sancı sana verecez dedi. Saat öğle 1'e randevu verdi, ertesi gün sabah 10'da kalktım dün akşamdan kalan köfteler gözüme çarptı iyice bir karnımı doyurdum :) 11:30 gibi sancı gelmeye başladı hemen komşumu aradım geldi saat tutuyordu ve her 5 dk gelince hastaneye gittik eşimi aradık.

Suni sancıya gerek kalmamıştı. Kontroller yapıldı 5 cm açılma vardı. Doğumhaneye aldılar, serum takıldı. Esim geldi tabi benden heyecanlı :) eşim hep yanımdaydı doğumu birlikte yaptık. Sancı geldikçe eşime vuruyordum üstünü başını parçaladım resmen.

2 saat geçti tık yok hemşireye havuzu doldururun dedim içine yattım sıcak suda hafifledi biraz ağrılarım. Doğuma 2 saat kala suyum geldi. Bir türlü doğuramadım :) hemşire doktoru aradı doğumun olmadığını söyledi birden içeri 5 6 kişi girdi korktum doğum olmuyor bebek rahim ağzında çok durdu vakumla çekecez dediler ayaklarımı bağladılar. İki hemşire karnımın üstünden iteceklerdi erkek olanın elini tutup ne olur kurtar beni dedim az kaldı dedi. Eşimde yanımda duruyor. Tabi bu arada alttan kestiler, sancı gelince ıkın çekecez dediler ve ilk ıkındım bebişimin kafası çıktı, ikinci ıkındım vücudu çıktı :)

Ağrı kalmamıştı bende, hemen üstüme koydular bebeğimi, ben ağlamaya başladım bi baktım eşimde ağlıyor. Eşime göbek bağını kestirdiler. Yumurta gibiydi kafası sivriydi doktor korkma düzelir dedi.15 tane dikişim vardı.

Ay yüzlü bebeğim 55 cm 3650 gr doğdu. Rabbim herkesi evlat sahibi yapsın, Amin...


<< Önceki Hikaye Sonraki Hikaye >>