Oyun Halısı ve Aktivite Merkezi

Bebeğiniz artık iyiden iyiye hareketlenmeye başladıysa hemen bir oyun halısı alın. Bu sayede bebeğiniz için güvenli bir alan yaratmış olacaksınız. Bebeklerin oyun halılarında gayet keyifli zaman geçiriyor olduklarını unutmayın. Daha hareketli olduklarından kasları ve omurga sistemleri de gelişimini hızla sürdürebiliyor.

Bebeğiniz birkaç aylık olduğunda artık daha fazla hareket etmeye başlar. Biraz daha büyüdükten sonra da artık basit hareketleri yapabilecek kas ve omurga sistemine sahip olur. İşte bu dönemde annelerde de bir endişe furyası başlar. Endişenin nedeni kolaylıkla yuvarlanabilecek büyüklüğe erişen bebeklerinin düşebilecek olması ihtimalidir. Oysa bu endişeye mahal vermek çok gereksiz!

Oyun Halısı ve Aktivite Merkezi

Bebeklerin rahatlıkla oynayabileceği, hareket edebileceği ve hatta keyifli bir şekilde zaman geçirebilecekleri güvenli bir ortam yaratmak mümkün… Bunun için tek yapmanız gereken ona bir oyun halısı almak olacak! Bu sayede bir yandan sizin endişeleriniz ortadan kalkarken diğer yandan da bebeğiniz gayet keyifli bir şekilde zaman geçirebileceği o özel alana kavuşacak.

Oyun Halısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ancak elbette bebeğiniz için tüm ürünleri ne kadar özenle seçiyorsanız, oyun halısı ya da aktivite merkezi gibi alanları da aynı itina ile seçmeniz gerekiyor. Bebeklerin hassas bir cilde ve yapıya sahip olduğunu unutmayın. Üzerinde yuvarlandıkları ve dakikalarca zaman geçirdikleri alanın da onun hassasiyetine uygun olması gerekiyor. Peki, oyun halısı alırken neleri göz önünde bulundurmalısınız? İşte yanıtlar…

Oyun Halısı Nasil Secilir

  • Yumuşak bir yapıya sahip olmalı
  • Kumaşı bebeklerin cildine zarar vermeyecek yapıda ve antibakteriyel olmalı
  • Canlı renklere sahip olmalı
  • Keyifli zaman geçirmesini sağlayacak ayna, müzik ya da oyuncak kolları gibi alanları bulunmalı

İşte bu dört altın kurala sahip bir oyun halısını seçerseniz, bebeğiniz de bu alanı en az sizin kadar sevecek ve hemen benimseyecektir. Antibakteriyel bir kumaşla kaplanmış halıları seçerseniz, bakteri ve mikrop endişesinden de kendinizi kurtarmış olursunuz.

Müzikli Oyun Halısı

Müzikli Oyun Halıları

Son yıllarda popülerlik kazanan müzikli oyun halıları aslında pek çok açıdan tercih edilebilecek ürünler arasında yer alıyor. En büyük faydası bebeği eğlendiriyor olması… Ayrıca işitme duyularının gelişmesine de büyük katkıda bulunuyor. Bazı müzikli oyun halılarının sadece çerçeve bölümüne müzik sensörleri konuluyor. Bu sayede bebeğiniz halıdan çıktığında çalan müzik sizi uyarıyor ve bebeğin ürkmesini de engellemiş oluyor. Bu ürünleri internetten de kolaylıkla temin edebilirsiniz.