Park Yatak mı Beşik mi Almalı?

Bebekler park yatakta m yoksa beşikte mi daha rahat eder? Anne adaylarının özellikle doğum yaklaştıkça en sık düşündükleri husus bu oluyor. Oysa bebekler her iki yatak şeklinde de uyuyabilir. Her ikisi de bebekler için güvenli ve son derece kullanışlı!

Anne adayları henüz bebeklerini kucağına almadan, gerekli tüm eşyaları hazırlamak ister. İşte bu noktada en çok tereddütte kaldıkları husus ise bebekleri için bir park yatak mı yoksa beşik mi almaları gerektiğidir. Aslında her iki yatak şekli de bebeklerin gayet derin uykuya dalabileceği bir şekilde dizayn ediliyor. Bu yüzden her iki yatak şeklini de bir arada değerlendirirken, hangisinin daha güvenli olduğu sorusuna çok fazla takılmanıza hiç gerek yok!

Park Yatak mi Beşik mi

Park Yatak İle Beşik Arasındaki Fark Ne?

Öncelikle park yataklar çok daha yumuşak bir izlenim verir. Çünkü bu tasarımlarda ahşaptan ziyade minder benzeri malzemeler kullanılır. Ancak beşikler için de güvensiz olduğu söylenemez. Eğer ileri vadede de kullanmayı düşünüyor yani ekonomik bir tercih yapmak istiyorsanız beşikleri tercih edin.

En yeni beşik tasarımları genişleyebilen ve bebekler büyüdüğünde de kullanabileceği bir form kazanabilen özel tasarımlar ile üretiliyor. Bunun yanı sıra alt bölümünde çekmece tarzında küçük depolama alanları da bulunduğu için küçük bir oda hazırlayanların seçimi mutlaka beşik olmalı!

Park yatakların avantajı ise çok daha rahat hareket ettirilebiliyor olmalarıdır. Soğuk havalarda bebeğinizin daha sıcak olan odada uyumasını sağlayacaksanız ya da benzeri bir nedenle bebeğinizin yatağını taşma düşünceniz varsa, bu durumda beşik yerine park yatakları tercih edebilirsiniz.

Galerimizde yer alan beşik modellerini inceleyerek fikir sahibi olmak isteyebilirsiniz.