Rus Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme 2024

Anne adaylarının bebeğinin cinsiyetini bir an önce öğrenmek istemesi gayet doğal. Rus takvimi onların merakını bir nebze de olsa giderebiliyor. Fakat bilimsel bir dayanağı olmayan bu yönteme tamamen güvenmek ne kadar doğru, tartışılır. Takvimin her daim tutmadığı da göz önünde bulundurulmalı…

Annenin ve babanın kanlarının yenilenmesi baz alınarak uygulanan Rus takvimine göre cinsiyet belirleme, tüm dünyada bir furya halini aldı. Rusya’da kadınların halen bu takvimi yoğun olarak kullandıkları bilinir. Ülkemizde de çok sayıda kadın bu hesaplama yöntemini kullanarak bebeğinin cinsiyetini belirlemeye çalışıyor. Biraz karışık gibi görünse de aslında bu hesaplama kolaylıkla yapılabiliyor. Bunun için 3 adet bilgiye gereksinim var. Bunlar;

Rus Takvimi Cinsiyet Hesapla

  • Annenin doğum tarihi
  • Babanın doğum tarihi
  • Annenin son adet tarihi

Rus takvimine göre cinsiyet belirleme Çin Takvimi ile karıştırılmamalıdır. Çin takvimine göre hamilelikle sonuçlanan ilişki öncesi bir hesaplama işlemi yapılır. Bir başka deyişle ilişki istenen bebek cinsiyetine göre belirlenen tarihte gerçekleştirilir. Fakat Rus takviminde geleceğe yönelik bir hesaplama yok. Yani istenen bebek cinsiyetine göre bir ilişki takvimi hazırlanması söz konusu olmaz.

2024 Rus Takvimi Nasıl Hesaplanır?

Bu hesaplama işleminde dikkate alınan kan yenilenme periyodudur. Kan yenilenme periyotlarının annede ve babada hangi tarihlerde gerçekleştiği üzerinden matematiksel bir hesaplama işlemi gerçekleştirilir. Eğer siz de Rus takvimine göre bebeğinizin cinsiyetini tahmini olarak dahi olsa öğrenmek istiyorsanız otomatik hesaplama tablosunu kullanabilirsiniz. Anne ve babanın doğum tarihleri ile annenin son regl tarihini bu tabloya yazarak onay verdiğinize dair butona tıkladığınızda bebeğinizin tahmini cinsiyeti karşınıza çıkacaktır. Kalem kağıt kullanarak dakikalarca hesaplama işlemi yapmanıza hiç gerek yok.

Rus Takvimi Doğru mu? 

İşte kilit soru bu; Rus takvimine göre cinsiyet belirleme doğru mu? Elbette geçmişte tıp bu denli ilerlememişken uygulanana ve günümüze dek süregelen pek çok yöntem gibi bu yöntemin de bilimsel bir dayanağı yok. Şayet bilimsel bir veri arıyorsanız, bu takvimin doğruluğuna dair herhangi bir araştırma sonucu bulamazsınız. Ancak bu yöntem başta Rusya olmak üzere pek çok ülkede halen uygulanıyorsa, terk edilen, unutulan geleneksel yöntemlerden biri olmamışsa, doğru çıkma olasılığını göz ardı etmemek gerekir. Zira doğru çıktığına dair binlerce örnek var. Fakat tutmadığına dair örnekler de yok değil.

rus takvimi cinsiyet hesapla

Ancak tutmayan kişilerin çoğunda daha önce ameliyat olmuş, kaza geçirerek çok kan kaybetmiş ya da ağır bir hastalık atlatmış kişiler olduğu da biliniyor. Bu durumlar kan yenilenmesi periyotlarında elbette bazı değişimlere neden oluyor. Rus takvimine göre cinsiyet belirleme de kan değişimi noktasında hesaplandığından bu ilişkiyi göz ardı etmemek gerekiyor. Kan vermek, kan bağışlamak dahi süreci etkileyebiliyor. Bu yüzden merakınızı gidermek adına uygulayabilirsiniz. Fakat kendinizi kaptırmayın, çıkan sonucu % 100 doğru olarak kabul etmeyin.

2024 Rus Takvimi Yorumları

Anne adayları Rus takvimine göre bebeğinin cinsiyetini öğrendikten sonra bu bilgiye güvenip güvenemeyeceğinin peşine düşer. Bunun için genellikle hesaplama tablolarının altına yapılan yorumları okur. Bu yorumlar içerisinde takvim hesaplamasının doğru çıktığına dair bilgiler bulabileceğiniz gibi doğru çıkmadığına dair yorumlara da rastlayabilirsiniz. Özellikle biri kız, diğeri erkek ikiz bebek bekleyen anne adaylarının takvim hesaplamasına ne kadar güvenebileceği de belirsiz. En sağlıklı cinsiyet öğrenme yönteminin ultrason olduğunu unutmayın ve güvenilir bir bilgi için sabırla beklemeyi tercih edin.

Son güncelleme: 12/02/2024