Anne Olmanın 6 Şanslı Tarafı

Anne olanların tamamı hayatını ikiye ayırır. Çocuktan önce ve çocuktan sonra… Hatta pek çoğu çocukları olmadan önce hayatlarının aslında ne kadar anlamsız olduğunu da düşünmekten kendini alamaz. Peki, anne olmanın ne gibi şanslı tarafları var, hiç merak ettiniz mi? Sizler için birkaçını hazırladık, buyurun, okuyun!

Anne olmanın en şanslı tarafı kuşkusuz bir evladınızın olmasıdır. Ancak yaşamınızda bazı değişiklikleri de beraberinde getirdiklerini görmezden gelmemek lazım. Olumlu yöndeki bu değişimlere, o kadar kısa sürede alışırsınız ki, bebekten önce yaşamınızı nasıl devam ettirdiğinizi dahi unutabilirsiniz. Sizlere anne olmanın şanslı taraflarından bazılarını özetlemek isteriz!

1- Aynı Anda Çok Sayıda İş Yapabilme Becerisi

Aynı anda bir yandan bebeğinizi gözlemlerken, diğer yandan bulaşık makinesini boşaltabilir ve aynı anda telefonla da konuşabilirsiniz. Bebeğinizden önce her işi aheste bir tavırla yaparken birden hareketleriniz hızlanır ve zamanı daha iyi değerlendirmeye başlarsınız.

anne olmanin marifetleri

2- Kısa Sürede Kalabalık Bir Arkadaş Grubu

Farkına bile varmadan çocuğunuzla yaşıt olan annelerle arkadaş olmaya başlarsınız. Çocuklar üzerinden başlayan paylaşım zamanla arkadaşlığa ve dostluğa dönüşür. Bir de bakarsınız ki, onlarca yeni arkadaşınız olmuş.

arkadas toplantilari

3- İyi Bir Fotoğrafçı Olmak

Bebeğinizin her anını ölümsüzleştirmek isteği, muhteşem bir fotoğrafçılık deneyimine de sahip olmanızı sağlar. Ters ışık nedir, doğal ışık neden tercih edilir, en iyi kadraj nasıl yakalanır gibi soruların uzmanı olmuşsunuzdur. Artık fotoğraf çekmek sizden sorulur.

Fotoğrafçı Anneler

4- Daha Steril Bir Yaşam

Bebekten önce bir yer ya temizdi ya da kirli. Ancak bebekten sonra nesneler, mekanlar, kıyafetler sizin için üçe ayrılmaya başladı; temiz, kirli, hijyenik! Artık daha steril bir yaşam sürmeye başlarsınız. Haliyle kendi sağlığınız da bu durumdan olumlu yönde etkilenir.

hijyenik anneler

5- Toplu Taşıma Araçlarında Avantaj

Anne olmanın şanslı yönlerinden biri de toplu taşıma araçlarında size yer verecek birinin mutlaka çıkmasıdır. Ayrıca uzun kuyruklardan herkesten daha az beklersiniz. Pek çok kişi size öncelik tanır.

Anne Toplu Taşıma Yolculuk

6- Akrabalarla Yakın İlişki

Ayda yılda bir görüştüğünüz akrabalarınızla yeniden sıcak bir ilişki içine girersiniz. Siz aramazsanız, çocuğunuzun durumunu sormak için onlar arar. O sıkı ilişki kısa zamanda kurulur.

kalabalik aileler