Bebekleri Sevdiren 5 Tatlı Özellik

Gördüğünüzde birkaç saniye de olsa bakmaktan kendinizi alamadığınız bebekler, kuşkusuz sevimlilikleriyle herkesi cezp ediyor. Bebeklerin bu denli çok sevilmesinin elbette bazı nedenleri var. Hatta bu konuda bazı bilimsel araştırmalar dahi yapıldı. Sonucu sizi pek şaşırtmayacak. Ancak bebeklerin en tatlı halleri hakkında da bilgilerinizi oldukça netleştirecek.

Bebekleri sevmeyen kaç kişi bulabilirsiniz? Dünyanın her yerinde bebekler tüm ilgileri kendi üzerlerinde toplamayı başarır. Oysa bunu yapmak için hiçbir çaba göstermez, hatta yabancıların ilgisinden dahi sıkılıp ağlayabilirler. Buna rağmen bebekler sevilmeye ve istisnasız herkes tarafından özen gösterilmeye devam ederler. Peki, bebeklerin neden bu kadar çok sevildiğini hiç merak ettiniz mi?

guzel bebek gozu

Büyük Gözler!

Bilim bu konuya birkaç açıklama getiriyor. Bunlar arasında en çok ön plana çıkanı, bebeklerin büyük gözlere sahip olması! Büyük gözler insanlarda her daim masumluk duygusu uyandırır. Bu nedenle bebeklerin masum yönleri ağır basar.

bebeklere sefkat gostermek

Şefkat İhtiyacı!

Bir diğer neden de bebeklerin şefkate ve ilgiye her zaman ihtiyaç duyduklarının bilinmesi… Şefkate ihtiyaç duyan canlılar insanlar tarafından daha fazla sevilir. Bu da bebeklere olan ilgi ve sevgi olarak yansır. Tüm bebeklere yetişkinlerin şefkatle yaklaştığının bir kanıtı da var. O da bebeklerle konuşurken insanların seslerini inceltmesidir. Aynı ses tonuyla bir bebekle konuşan insanlara çok nadir rastlarsınız.

bebegi korumak

Korunma İhtiyacı!

Korunmaları gerekiyor ve bu da insanlarda sevgi hislerini harekete geçiriyor. Hiç tanımadığınız, daha önce hiç görmediğiniz bir bebek için kendinizi tehlikeye atabilirsiniz. İşte bu da insanların koruma ihtiyacını sevgiye de dönüştürebildiklerinin bir kanıtı!

masum bebek

Masum Hareketler!

Bebekler içinden geldiği gibi davranır. Kızmak isterse kızar, gülmek isterse güler. Yani tamamen doğal davranırlar. Bu da bebekleri son derece sevimli ve cazip kılıyor. Dünyanın kötülükleri ile hiç tanışmamış olan bebeklerin bu temiz halleri, insanların elbette yaşamlarında pek karşılaşmadığı ve haliyle özlem duyduğu bir durum!

bebek gulumsemesi

Bambaşka Bir Gülümseme!

Bebekleri gördüğünde insanların birden abidik, gubidik gibi garip sesler çıkarmaya başlaması aslında onların şahane gülümsemelerini görmek içindir. Dikkat ederseniz, insanlar bu konuda pes etmez! Bebek gülmemek için direnirse, akla hayale gelmedik hareketler dahi yaparlar. Çünkü o gülümsemeyi görmek, insanların tüm ruh halini yenileyebiliyor.