Hamilelikte Faydalı Bitki Çayları

Bazı bitkiler, hamilelik için oldukça faydalıdır. Gerekli vitamin ve mineralleri almak, anne adayının sakinleşmesi ya da süt salgısını arttırmak için uzmanın tavsiye edeceği bitki çayları kullanılabilir. Bitki çaylarını kullanırken doza dikkat edilmesi gerekiyor. Belirli dozu aşmamak ve tarife uygun bir şekilde yapmak çok önemli.

Dünyaya gelecek bir bebeğin hazırlanma aşamaları içinde son derece keyifli olmasına karşın bir o kadar da meşakkatli bir dönem olan hamilelik süreci içinde tüm sağlık detayları ile birlikte beslenme özellikle dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.

bitki çayları

Anne adayının sağlık koşulları çerçevesinde beslenmesi bebeğin gelişimini de etkileyecek bir olgudur. Gebelik dönemi içinde anne ve bebek sağlığı için çeşitli takviye vitamin ve mineral desteği ile birlikte anne adayını rahatlatmak ve süt salgısını artırmak için hamilelikte hangi bitki çaylarını içmelidir? Öncelikle tüm zamanlarda olduğu gibi bu özel zamanda da bitki çaylarının dozunu iyi ayarlamak gerekmekte.

Hamilelikte Bitki Çayları Takviyesi

Hamilelik döneminde bol bol süt, ayran ve yoğurt tüketimi ile birlikte papatya çayı, elma çayı, melisa çayı, ada çayı, kuşburnu ve ıhlamur çayları ölçüsünde tüketilebilir. Sağladıkları rahatlatma, gaz giderme ve barındırdıkları vitaminler ile annenin sağlıklı bir hamilelik geçirmesini destekleyecek olan bitki çayları günde 1 ya da 2 fincan kadar içilebilir. Bu bitki çayları ile birlikte bol bol taze sıkılmış meyve suyunu da ihmal etmemekte fayda olacaktir.